lt en Choose language
Paieška    facebook blogger
logo logo

Nuo 1993
Kodėl parketlentės
Kaip išsirinkti parketlentės
Parketlenčių priežiūra
Parketlenčių klojimas
Techninė informacijaMedinės grindys visada buvo pasirinkimas tų, kurie trokšta susikuri jaukius namus, įsileisti žiupsnelį gamtos į savo interjerą. Šiandien draugiškos aplinkai grindys vis dažniau sutinkamos tiek privačiuose, tiek visuomeniniuose interjeruose. Pagrindinė to priežastis yra ne tik gražus parketlentės estetinis vaizdas, bet ir dvisluoksnių lentų atsparumas temperatūros ir drėgmės pokyčiams, nesudėtingas klojimo būdas bei platus medienos asortimentas. Medis sukuria šiltą ir jaukų namų klimatą, suteikia ilgaamžiškumo ir natūralumo pojutį bei kelia nekilnojamo turto vertę. Ant medinių grindų malonu vaikščioti tiek basam, tiek apsiavusiam.

Dėl savo unikalios konstrukcijos šios grindys lyginant su kitomis yra stabilesnės ir patvaresnės, taip pat jos beveik „nevaikšto“ per savo ilgį bei plotį. Iš trijų sluoksnių - išilginio, skersinio ir dar vieno išilginio pjovimo - parketlentės gaminamos tam, kad medis mažiau "vaikščiotų" ir būtų stabilesnis.

Mūsų gaminamų grindų viršutinį dėvimąjį sluoksnį sudaro kietmedžio masyvas - lamelė. Tai gali būti: ąžuolas, uosis, riešutas, klevas ar kitos rūšys. Šis dėvimasis sluoksnis gali būti nuo 4 iki 6 mm storio pasirinktinai. Pavyzdžiui, 6 mm storio esantį viršutinį darbinį sluoksnį dar galima šlifuoti ir atnaujinti bemaž penkis kartus.

Vidurinysis parketlentės sluoksnis yra gaminamas iš ąžuolo, pušies, eglės ar alksnio mažų priešinga kryptim sudėtų detalių. Šis sluoksnis yra skirtas trisluoksnio parketlentės stabilumui bei tvirtumui užtikrinti.

Apatins trisluoksnių parketlenčių sluoksnis, kaip ir viršutinis, tradiciškai yra iš to paties ąžuolo arba beržo lukšto. Naudojant ąžuolą iš abiejų pusių, parketlentė tampa ypač atspari temperatūros ir aplinkos pokyčiams. Tokiu būdu išsaugomas labai geras balansas prieš daugelį aplinkos poveikių.

Dvisluoksnės parketlenės, skirtingai nei trisluoksnės, tradiciškai yra gaminamos naudojant vandeniui atsparią beržo fanerą ir ąžuolo lamelę (viršutinį sluoksnį). Tokios parketlentės tampa vis populiaresnės klojant jas ant šildomų grindų. Jos pasižymi geresniu sukibimu ir gali būti itin didelių matmenų. Be to, fanera yra geras šilumos laidininkas.

Kodėl parketlentės? Kaip išsirinkti parketlentės? Parketlenčių priežiūra? Parketlenčių klojimas? Techninė informacija