lt en Choose language
Paieška    facebook blogger
logo logo

Nuo 1993
Kodėl parketlentės
Kaip išsirinkti parketlentės
Parketlenčių priežiūra
Parketlenčių klojimas
Techninė informacijaMedines grindis renkamės pagal patalpos interjerą, stilių, savo skonį, poreikį ir galimybes. Siūlome begalę įvairių storių, pločių ir apdirbimų parketlentes.

Renkantis parketlentes galvoti apie jų raštą ir spalvą nepakanka. Svarbu įvertinti ir kambario, kur dėsite grindis, paskirtį, jo sienų spalvą, būsimus baldus. Pavyzdžiui, šviesiame kambaryje kaip akcentą galima rinktis santykinai tamsias parketlentes. Didesnėms erdvėms tikų ne smulkios, o plačios - bent 200 ar 240 mm - pločio parketlentės. Kuo parketlentė platesnė, tuo grindys išraiškingesnės, sustiprinamas erdvės įspūdis.
Vis dažniau klojamos skirtingų (dažnai trijų) pločių parketlentės: arba atkartojant tą patį žingsnį nuo siauriausios iki plačiausios, arba tiesiog maišant pločius be jokio eiliškumo. Taip sukuriamas natūralumo įspūdis, išvengiama monotoniškumo.

Atkreiptinas dėmesys į viršutinio dėvimo sluoksnio, lamelės, storį. Kuo parketlentė storesnė, tuo daugiau kartų ją galima šlifuoti. Atitinkamai, tuo ji ilgaamžiškesnė. Taurios medienos sluoksnio storis svyruoja nuo 4 iki 6 mm.

 

Parketlenčių rūšys pagal viršutinio dėvimo sluoksnio (lamelės) raštą:

Pripažinkime - svarbu tai, kaip vistik atrodys sudėtos parketlentės. 

Ąžuolas Rinktinis (Prime) yra ramus pagal savo atspalvius ir harmoningą struktūrą, subtiliai išryškina visas elegantiško interjero detalių šviesas ir spalvas. Parketlentė yra subtilaus, labai "ramaus", "lengvo" rašto be baltuko, be šakų. Aukščiausia medienos rūšis.

Ąžuolas Natūralus (Nature) pagyvina interjerą savo nedidelėmis retai pasitaikančiomus seikomis šakelėmis iki 2 cm diametro, nežymiais struktūros pokyčiais. Vyrauja ryškesni spalvos pokyčiai, "gyvesnė" medžio tekstūra.
Ąžuolas Išraiškingas (Classic) - pasitaikančios didesnės šakos iki 5 cm diametro, be baltuko, ryškesni medžio struktūros pokyčiai. Tinka Country, Avantgarde, Vintage ar senovinio stiliaus interjerams.

Ąžuolas Charakteringas (Robust) - neribotas šakų dydis bei paplitimas, taip pat įskilimai bei natūralūs įtrukiiai, ir žymūs struktūros pokyčiai. Dažnai sutinkama Loft ar itin modernaus stiliaus interjeruose. 

 

Paviršius: šlifuotas (glotnus) arba "šukuotas" (šiurkštesnis), išryškinantis medžio struktūrą.

 

Parketlenčių rūšys pagal paviršiaus briaunų nuoskliaubų (nuožulnų) formą:

* - dvejose pusėse išilgai lentos (smulkios mikro nuožulnos paryškina lentų ribas);

* - visose keturiose pusesė (lentų kontūrus pabrėžia švelnios lentų siūlės);

* - padidintos nuoskliaubos (sudaro brangių, tvirtų lentų įspūdį);

* - be nuoskliaubų - visur statūs kampai.

 

Parketlentės šildomoms grindims.

Šildomoms grindims idealiausiai tinka dvisluoksnės parketlentės, gaminamos iš vandeniui atsparios beržo faneros pagrindo ir kietmedžio lamelės. Dažniausiai pasitaikantys tokių parketlenčių storiai yra 1ę, 16 ar 21 mm su 4 ar 6 mm viršutiniu kietmedžio sluoksniu atitinkamai. Fanera yra ne tik geras šilumos laidininkas, bet ir suteikia parketlentei dar daugiau stabilumo bei atsparumo aplinkos poveikiams. 

Kaip alternatyva, šildomoms grindims tinka trisluoksnės parketlentės, kurių visi trys sluoksniai yra lapuočio mediena arba - vien ąžuolo.

Betono paviršiaus temperatūra neturi viršyti 27 laipsnių.

 

Lakuotos ar alyvuotos parketlentės.

Sparčiai populiarėja alyvuotos parketlentės, kadangi, skirtingai nei lakas, alyvuotas paviršius nesudaro matomos blizgios apsauginės plėvelės ant medžio paviršiaus, o įsigeria į jį, leidžia jam kvėpuoti. Alyvuotas paviršius atrodo kur kas netūraliau nei lakuotas, suteikia patalpai jaukumo. Alyvuotas parketlentes reikia dažniau atnaujinti, tačiau tai labai paprasta ir nebrangu, nebūtina atnaujinti visą plotą skirtingai nei lako atveju. Intensyvaus naudojimo patalpose turėtų būti ne lakuotos, o alyvuotos parketlentės, nes jas lengviau atnaujinti. Alyvuoto grindų nereikia šlifuoti - tik nuvalyti, leisti išdžiūti ir vėl alyvuoti. Galiausiai, basam ant alyvuotų grindų maloniau, nes jaučiamas natūralus medis - alyva įsigeria į jį, ir nelieka plėvelės.

Lakuotos parketlentės yra populiarios dėl paprastesnės eksploatacijos, lengvesnės priežiūros bei didesnio atsparumo dilimui.

 

Kam beteiktumėt pirmenybę- šviesioms, tamsių atspalvių, klasikinėms ar modernioms grindims,- mūsų parketlentės- puiki pradžia jūsų svajonių namams, suteiksiančios natūralumo jausmą ir daug nerūpestingų metų. Mielai padėsime išsirinkti grindis, geriausiai tinkančias jūsų namams!

Kodėl parketlentės? Kaip išsirinkti parketlentės? Parketlenčių priežiūra? Parketlenčių klojimas? Techninė informacija